REGION. Na nierentowność – prywatyzacja (WIDEO)

Cacek vs. ZielinskiZnalezienie prywatnego inwestora to według Nowoczesnej Ryszarda Petru recepta na nierentowne kopalnie. Grzegorz Zieliński, kandydat tej opcji z naszego okręgu, zapowiedział, że sprawa nie dotyczy jednak kopalni „Lubin”. Według niego ta wcale nie jest nierentowna. Na temat prywatyzacji KGHM Damian Cacek z partii Razem przypomniał tylko jedną rzecz -strajk 1992 roku.

Gdy kilka tygodni temu Ryszard Petru zapowiedział, że Polacy nie powinni z własnych podatków dokładać do nierentownych kopalni węglowych, zawrzało szczególnie w okręgach wyborczych na Śląsku. Ale nie tylko tam kandydaci do parlamentu, ze względu na ten postulat, mają trudności z przekonywaniem do siebie wyborców. Równie trudne zadanie stoi przed starającymi się o mandat z naszego okregu.

– Nie chodzi o zamykanie nierentownych kopalń. Chodzi o to, że kiedy doprowadziliśmy te kopalnie do sytuacji bez wyjścia, to należy sprywatyzować te, które sobie same nie radzą – tłumaczył Grzegorz Zieliński, kandydat Nowoczesnej Ryszarda Petru.

W programie „Gość Dnia” telewizji Regionalnej Zieliński na temat zamiaru prywatyzacji usłyszał od swojego oponenta, kandydata partii Razem, a na co dzień górnika:

– My już przerabialiśmy kwestie prywatyzacji KGHM. W 1992 roku zakończyło się to strajkiem – powiedział Damian Cacek.

Cały program można zobaczyć tu:

Dodaj komentarz