REGION. Hutnicy świętują!

IMG_4319W KGHM trwają obchody Dnia Hutnika. Podczas uroczystej akademii, która odbyła się w Głogowie, hutnikom wręczono okolicznościowe odznaczenia i wyróżnienia, w sumie nagrodzono ponad 70-ciu pracowników miedziowej spółki. Zgodnie z tradycją po uroczystości pracownicy i zaproszeni goście bawili się na karczmie piwnej i combrze babskim.

Obok Barbórki Dzień Hutnika to drugie najważniejsze święto w spółce. Patronem hutników jest męczennik św. Florian.W tym roku okolicznościowe Medale za Długoletnią Służbę zostały wręczone osiemnastu pracownikom KGHM. Poza tym przyznano trzy odznaki honorowe „Za zasługi dla Energetyki”, dwadzieścia jeden odznak honorowych „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A, a także trzydzieści statuetek św. Floriana.IMG_4338

Największe inwestycje modernizacyjne na Dolnym Śląsku dotyczą w tej chwili obszaru hutnictwa. Rokrocznie w planach aż do 2018 roku mamy zaplanowane wydatki sięgające około 3 miliardów złotych- mówił Herbert Wirth, prezes KGHM PM S.A.

KGHM jest największym producentem srebra na świecie i największym europejskim górniczym producentem miedzi. O sukcesie jaki osiągnął mówią liczby, jednak sukces ten nie byłby możliwy bez udziału pracowników hut – powiedział Włodzimierz Karpiński. Minister skarbu państwa podziękował pracownikom KGHM i zaznaczył, że obok wielkich inwestycji realizowanych przez spółkę, wartość KGHM budują przede IMG_4351wszystkim osoby w niej zatrudnione.

W centralnych uroczystościach z okazji Dnia Hutnika wzięli udział, m.in. wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz i marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Po uroczystej akademii panowie bawili się na karczmie piwnej, a panie na combrze babskim. KGHM Polska Miedź S.A posiada trzy oddziały hutnicze zatrudniające prawie 3800 osób.

SZAT

 

 

Dodaj komentarz