REGION. Anglista kandydatem PiS do Europarlamentu

07marciniakRadny miejski z Polkowic, Wojciech Marciniak, jest jedynym przedstawicielem naszego regionu, który znalazł się na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Będzie startował z dziewiątego, przedostatniego, miejsca.

Wojciech Marciniak to prywatny przedsiębiorca, tłumacz przysięgły języka angielskiego i były szef wydziału relacji inwestorskich w biurze zarządu KGHM.

Lokomotywą wyborczą, jak już informowaliśmy wcześniej, został poseł Dawid Jackiewicz z Wrocławia. Część jeleniogórską reprezentuje inna parlamentarzysta – Marzena Machałek, która otrzymała dopiero szóste miejsce na liście.

Pełną listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu wyborczego ogłoszono dopiero wczoraj. I tak z dwójki startuje wrocławski poseł Kazimierz Michał Ujazdowski. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Anna Zalewska, Sławomir Kłosowski, Tadeusz Marczak (Prawica RP), Teresa Gibas, Jacek Tyniec i Katarzyna Czochara.

Jak zapowiada głogowski poseł, Wojciech Zubowski, sylwetki zarówno samych kandydatów, jak i ich program, prezentowane będą podczas spotkań z mieszkańcami naszego regionu.

JOM

Dodaj komentarz