Recydywista z siekierą. Trafił do aresztu  

Mieszkaniec powiatu głogowskiego stanie przed sądem za rozbój i usiłowanie drugiego rozboju. Był już karany, więc za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy. Na razie trafił na trzy miesiące do aresztu.

30-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Górze. Na podstawie zgromadzonych materiałów udowodnili mu kilka czynów, w tym rozbój i usiłowanie rozboju. Pokrzywdzeni są mieszkańcami powiatów górowskiego i trzebnickiego.

– Mężczyzna grożąc pozbawieniem życia oraz szarpiąc swoją ofiarę zabrał kluczyki od pojazdu wartego 20 tysięcy złotych i oddalił się w nieznanym kierunku – informuje podkom. Agnieszka Połczyk, oficer prasowy KPP w Górze. – Zaledwie dwa dni później, grożąc siekierą usiłował zabrać inny pojazd pokrzywdzonemu na terenie powiatu trzebnickiego.

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia. Kara może być zwiększona o połowę, gdyż przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy.

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..