Ratownicy ogłaszają koniec pogotowia (WIDEO)

Karetki czekające 14 godzina pod szpitalem, ratownicy medyczni wręcz uwięzieni w kombinezonach ochronnych i umierający pacjenci. Legniccy ratownicy nie wytrzymują i zaczynają mówić o tym, jak ciężko im się pracuje. Jeden z nich umieścił poruszający wpis na swoim faceeboku zapowiadający koniec Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego

“To już jest KONIEC systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne!!! Ochrona zdrowia, nazywana przez polityków służbą zdrowia już w Polsce nie istnieje! “– takimi słowami legnicki ratownik medyczny podsumował to co dzieję, że Pogotowiu Ratunkowym w ostatnim czasie. Pod opublikowanym przez niego we wtorek wieczorem postem na Facebooku można znaleźć zdjęcia karetek, które stoją w kolejce pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Pan Tomasz pisze:

“Przepraszamy za to, że nie udzielimy Wam pomocy, za to, że będziecie umierać w domach bo przychodnie w większości się na Was wypięły i każą wam wzywać pogotowie do Waszego chorego dziecka lub zrobią tele poradę przepisując w ciemno antybiotyk a my… A my nie przyjedziemy bo..Bo czekamy pod SOR-em 3,4,5 lub 14 godzinę! Tak, dobrze słyszycie! 14 godzin próbując przekazać pacjenta na Sor!” 

Sytuacja wydaje się być poważna, chociaż półtora tygodnia temu dyrektor pogotowia ratunkowego w Legnicy zapewniała, że Pogotowie daje radę. Wpis ratownika przedstawia jednak inną rzeczywistość:

“Bo coraz więcej naszych kolegów i koleżanek z pracy idzie w kwarantannę z powodu dodatniego wyniku na covid. I wykrusza się kolejna załoga i kolejna karetka nie wyjeżdża.. I znowu dłuuugo czekacie na nasz przyjazd. I znowu się na nas denerwujecie i macie pretensje… Np wczoraj.. Ktoś o 9 rano dzwonił po pomoc,po karetkę, a my pojechaliśmy do niego o 24!!! Nie, to nie s-f. To dzisiejsze realia… System ochrony w Polsce UMARŁ!” 

więcej w materiale filmowym:

 

Dodaj komentarz

*

code