Opublikowany: pt, Kwi 6th, 2018

Radny pyta o “galerię wyzwisk”. Znamy odpowiedź

Lesław Rozbaczyło z klubu radnych Platformy Obywatelskiej wskazuje na dwa podziemne przejścia dla pieszych w Legnicy i domaga się usunięcia z ich ścian “galerii wyzwisk”. Zapytanie, zgłoszone w ramach interpelacji podczas ostatniej sesji rajców, jeszcze nie trafiło do dbającego o przejścia Zarządu Dróg Miejskich. Znamy już jednak wiosenne plany ZDM-u.

Legnickie przejścia podziemne, przy ul. Złotoryjskiej i placu Słowiańskim, zdecydowanie nie przynoszą miastu chluby. Ich ściany od jakiegoś czasu regularnie oszpecają miejscowi wandale. Dziś spacer jednym z tuneli to przymusowy bilet wstępu do “galerii wyzwisk”. Na ścianach przeważają niecenzuralne hasła i pozbawione jakiejkolwiek wartości artystycznej malunki, a także ogłoszenia, najdelikatniej ujmując: towarzyskie. Zauważył to radny Lesław Rozbaczyło z PO, który podczas ostatniej sesji w ratuszu pytał o plany wobec szpetnych przejść podziemnych.

– Wymagają natychmiastowego remontu. Dziś są tam dwie wielkie galerie wyzwisk. Proszę o sprawny remont, dla dobra wszystkich mieszkańców – mówił w kierunku kolegów radnych.

Utrzymaniem przejść w mieście zajmuje się ZDM, jednak – jak usłyszeliśmy dziś od jego dyrektora – oficjalne zapytanie nie trafiło jeszcze do Zarządu. Mimo to jego pracownicy doskonale znają temat kłopotliwej “działalności” wandali. Z podobnym problemem liczyli się już remontując przejścia, dlatego postanowili się zabezpieczyć.

– Malując ściany przejść podziemnych pokryliśmy je również powłoką antygraffitti. A ponieważ przygotowujemy się właśnie do wiosennych porządków, niebawem sprawdzimy, na ile skuteczne okazało się to rozwiązanie – komentuje Andrzej Szymkowiak, dyrektor ZDM. – Spróbujemy usunąć wszystkie napisy, zwyczajnie je zmywając. Jeśli okaże się to niemożliwe, będziemy malować ściany na nowo. Być może nie odświeżymy od razu całych przejść, ale z pewnością zaczniemy to robić – zapowiada szef Zarządu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..