Opublikowany: wt, Lis 12th, 2019

Radny PiS prowadził pod wpływem?

44-letni mężczyzna został w poniedziałek zatrzymany przez lubińską policję. Jest on podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu. Dziennikarzom udało się ustalić, że to Adam K. miejski radny Prawa i Sprawiedliwości. Policja zasłania się ochroną danych osobowych. Potwierdza tylko, że stawiał opór podczas zatrzymania i nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu. 

W poniedziałek około godz. 15:00 kierowca pojazdu marki Ford został ujęty przez policjanta po służbie z Polkowic. Funkcjonariusz przekazał zatrzymanego policjantom z lubińskiej komendy. Do zatrzymania 44-latka doszło na terenie powiatu lubińskiego.

– Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W trakcie interwencji 44-latek nie stosował się do poleceń policjantów oraz stosował opór. Policjanci musieli przewieźć mężczyznę do szpitala w celu pobrania krwi na zawartość alkoholu – informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

Jak udało nam się dowiedzieć, zatrzymamy mężczyzna to Adam K., miejski radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, który wcześniej pełnił funkcję radnego powiatu lubińskiego.

– Nie komentuję sprawy, dopóki nie ma oficjalnego postępowania – mówi w rozmowie telefonicznej z dziennikarką TV Regionalna.pl Adam K., jednocześnie nie zaprzeczając i nie potwierdzając tej informacji.

Jeśli miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyniki badań krwi poznamy za około miesiąc.

źródło: Lubin.pl

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..