Opublikowany: sob, Kwi 21st, 2018

Radny chce bezpłatnej komunikacji dla uczniów

Do legnickiego magistratu trafił projekt uchwały w sprawie zapewnienia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską m.in. wszystkim uczniom legnickich szkół, którzy nie skończyli 21 lat. – Ważne, by miasto inwestowało w młodzież – przekonuje autor dokumentu, radny Jarosław Rabczenko z PO. I wylicza zalety swojej propozycji.

Rabczenko argumentuje, że przyjęcie proponowanych przez niego zmian pomoże w popularyzacji transportu publicznego, a także kształtowaniu nawyku korzystania z komunikacji miejskiej wśród młodzieży. Kolejne zalety to ograniczenie liczby aut na legnickich drogach, a co z tego wynika – poprawa bezpieczeństwa w ruchu oraz jakości powietrza.

– Inspiracją były dla mnie uchwały przyjęte w innych polskich miastach. Na ten krok zdecydowali się włodarze nie tylko dużych aglomeracji, jak Gdańsk, ale i np. 30-tysięczny Śrem w Wielkopolsce – przekonuje radny klubu Platformy Obywatelskiej.

Dziś bez biletu autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego mogą jeździć m.in. dzieci do 4. roku życia. Rabczenko chce, by przywilej przysługiwał nawet 7-latkom oraz wszystkim uczniom, którzy nie skończyli 21 lat. W projekcie zostali także uwzględnieni nauczyciele i opiekunowie wycieczek przedszkolnych oraz szkolnych.

– Miasto powinno inwestować w młodzież – podkreśla radny – a dziś jest w tym zakresie inaczej. Zapewnienie bezpłatnej komunikacji uczniom nie tylko pomoże dbać o jakość powietrza czy zmniejszyć korki, ale też da szerszy dostęp np. do zajęć pozalekcyjnych – uważa.

Projekt uchwały jego autorstwa trafił już do biura rady miejskiej. Rabczenko chce, by zmiany weszły w życie 1 września – w pierwszy dzień nowego roku szkolnego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..