Radni czytają dzieciom głogowskie legendy

Miejscy radni będą czytać przedszkolakom głogowskie legendy. Wydarzenie to przygotowano w ramach Tygodnia Bibliotek czyli ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo.

Inicjatorem tego nietypowego przedsięwzięcia jest głogowski historyk i regionalista Dariusz Czaja, który do udziału w akcji zaprosił między innymi Edytę Owczarek, Łukasza Koguta, Michała Wnuka, Marcina Zubowskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Głogowie Leszka Drankiewicza. Radni spotkają się z maluchami z głogowskich przedszkoli w najbliższy poniedziałek w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

– W przerwie między prezentacjami legend przedszkolaki wezmą udział w przygotowanych przez bibliotekarki z uczelnianej biblioteki grach i zabawach. Będą one oczywiście powiązane tematycznie z prezentowanymi przez radnych opowieściami – mówi organizator przedsięwzięcia Dariusz Czaja.

Taką lekcję historii na pewno wszyscy zapamiętają. Początek przedsięwzięcia o godzinie 9:30.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..