PWSZ zaprasza na dobrze płatne praktyki

Absolwenci szkół średnich, którzy nie znaleźli pracy mogą skorzystać z zaproszenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Uczelnia organizuje roczny kurs dyplomowanego specjalisty obsługi procesu produkcyjnego. Praktyki nie tylko umożliwią uczestnikom zarobienie pieniędzy, ale też dadzą możliwość rozpoczęcia pracy w zakładach, np. LSSE.

Do 28 września legnicka PWSZ czeka na zgłoszenia na darmowy kurs – bez podejmowania studiów. Zainteresowani mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 2 760 zł miesięcznie. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli placówki, a praktyki odbędą się w zakładach produkcyjnych w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

– Uczestnik kursu zdobędzie m.in. wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji produkcji, zasad wykonywania pomiarów realizowanych w działach jakości oraz znajomość typowych procedur w działach kontroli jakości i audytu wewnętrznego; wiedzę i umiejętności w zakresie zasad prowadzenia i organizowania magazynów produkcyjnych jak i wyrobów gotowych – wylicza Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Z oferty mogą skorzystać absolwenci szkół średnich, którzy nie mają pracy, ale marzą o pracy specjalisty w branży motoryzacyjnej. Aby przyłączyć się do przedsięwzięcia wystarczy dostarczyć świadectwo ukończenia szkoły. Efektem rocznych praktyk będzie zdobycie tytułu “Dyplomowanego specjalisty obsługi produkcji”, co otworzy ich posiadaczom drogę do pracy w zawodzie.

– Absolwent może pracować w zakładzie produkcyjnym w branży motoryzacyjnej na stanowiskach pomocniczego specjalisty w działach produkcyjnych, np. specjalisty ds. obsługi procesu produkcji, specjalisty ds. jakości procesu produkcji, itp.. Absolwent może pełnić funkcje pomocnicze podczas nadzoru procesu technologicznego oraz eksploatacji maszyn produkcyjnych. Absolwent otrzyma dyplom specjalisty potwierdzający kwalifikacje na 5. poziomie PRK – „technik plus” – podsumowuje Szczypiorski.

Szczegółowych informacji na temat rekrutacji można zasięgnąć w siedzibie uczelni, przy ul. Sejmowej (budynek C, pok. 218), a także telefonicznie (pod nrem 76 723 2349) lub na stronie internetowej: www.MotoSpec.pwsz.legnica.edu.pl.

 1. Marszałek Cezary Przybylski zrobił podróżującym do i przez Legnicę prezent przedwyborczy. Należące do marszałka Koleje Dolnośląskie właśnie wprowadziły opłatę 2 zł. za skorzystanie z toalety.
  To prawda, że niektórzy zrobili sobie tam potajemną pijalnię taniego piwa – ale przecież ochrona ich wyprowadzała, ochroniarzy jest 5-ciu, płaci się za nich ZUS i tak siedzą i mało robią.

  Musisz mieć monetę 2 zł – a jak nie to nie sikasz.
  Masz kartę i na karcie miliony – nie sikasz.
  Masz 10 zł – nie sikasz.
  Masz 5 zł – nie sikasz.
  Masz 2 zł ale po złotówce – nie sikasz.

  Sikasz tylko jak masz monetę 2 zł. Nie masz to rób w majtki albo trzymaj.

Dodaj komentarz

*

code