Opublikowany: śr, Lut 19th, 2020

PWSZ z certyfikatem “Dobra Uczelnia – Dobra Praca”

Fot. arch. PWSZ w Legnicy

Akademickie Centrum Informacyjne wyróżniło Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy za tworzenie perspektyw zawodowych i dostosowywanie kształcenia do potrzeb rynku pracy.

“Dobra Uczelnia – Dobra Praca” to certyfikat, który trafia do szkół wyższych, które w sposób szczególnie odpowiedzialny podchodzą do swoich studentów i absolwentów. W tym roku w gronie wyróżnionych uczelni znalazła się legnicka PWSZ. Jak tłumaczą przedstawiciele Akademickiego Centrum Informacyjnego, certyfikat potwierdza rzetelność i solidność uczelni, buduje oraz wzmacnia pozytywny wizerunek i wiarygodność, a także wyróżnia ją na tle innych i pomaga w dotarciu do nowych studentów.

– Certyfikat przyznano za dobre wzorce w sektorze szkolnictwa wyższego w zakresie innowacyjnych i kreatywnych działań na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych. To właśnie praktyczny aspekt kształcenia i właściwe przygotowanie studentów do pracy wyróżnia naszą Uczelnię – informuje Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy. – Pod uwagę brano takie aspekty funkcjonowania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jak działalność jednostek uczelnianych na rzecz studentów i absolwentów, dostosowanie programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowe i zagraniczne programy stażowe, a także współpraca uczelni z pracodawcami z regionu.

Przedstawicieli uczelni cieszy, że znak jakości “Dobra Uczelnia – Dobra Praca” akcentuje jej atrakcyjność w oczach maturzystów, dla których aspekt realnego zatrudnienia po ukończeniu studiów stanowi podstawowe kryterium wyboru ścieżki kształcenia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..