Opublikowany: pon, Wrz 23rd, 2019

Kto przywróci legnicki “wersal” do łask?

Władze nadkaczawskiego miasta szykują się do pierwszego etapu rewitalizacji parku Miejskiego, w tym m.in. ogrodu francuskiego. Wiadomo już, że odnowieniem fontann w części francuskiej zajmie się firma Pro-Infra. Koszt? Ponad 13 mln zł.

Przypomnijmy, że tego lata legniczan spacerujących po parku Miejskim witały suche fontanny. To doskwierało mieszkańcom, szczególnie w trakcie upałów. Urzędnicy tłumaczyli, że miejscowy “wersal” wróci do łask w przyszłym roku, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Zgodnie z zapowiedziami, w magistracie trwają przygotowania do pierwszego etapu rewitalizacji parku. Dawny blask mają odzyskać nie tylko fontanny, ale i alejki spacerowe. Na terenie będą także nowe rośliny i liczne elementy małej architektury. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim.

– Fontanny w części francuskiej naszego parku Miejskiego zostaną zmodernizowane. Dotychczasowe bowiem nie nadawały się do użytku i musiały zostać wyłączone. Po przebudowie będziemy mogli się cieszyć nowoczesnymi, zdobiącymi tę część parku instalacjami – wyjaśnia Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Po zakończeniu prac część francuska ma nawiązywać klimatem do lat 20. Oczywiście zadanie nie obejmie wyłącznie rewitalizacji fontann.

– Pamiętajmy jednak, że park jest wpisany do rejestru zabytków. Dlatego rewitalizacja odbędzie się według tamtych, historycznych założeń. Oczywiście, pojawi się tutaj wiele nowych elementów, jak rzeźby, altany. Chcemy też stworzyć przy fontannach ekran wodny do projekcji obrazów – wyjaśnia Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..