Przetarg na przebudowę Teatru Letniego jeszcze w tym roku (WIDEO)

Fot. Wizualizacja UM Legnica
Fot. Wizualizacja UM Legnica

Legnicki Ratusz przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na przebudowę Teatru Letniego na Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona. Pieniądze na realizację tej inwestycji władze Legnicy zarezerwowały już w budżecie miasta.

W tym roku na stworzenie nowoczesnego centrum w murach Teatru Letniego w budżecie Legnicy zostały zapisane 3 mln zł. W 2018 r. magistrat chce wydać na ten cel kolejne 8,5 mln zł.

– Na realizację tej wyjątkowej, innowacyjnej, stawiającej na nowoczesność inwestycji są w całości zabezpieczone w budżecie miasta – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektowo-kosztorysową. Po ich zakończeniu rozpocznie się procedura przetargowa. Ta inwestycja zakłada przebudowę całego budynku, od piwnic aż po dach – dodaje.

Fot. Wizualizacja UM Legnica
Fot. Wizualizacja UM Legnica

Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona będzie się mieścić w dawnym Domu Strzelców, który później stał się Domem Koncertowym i Teatrem Letnim. Jego otwarcie ma być nawiązaniem do tradycji tego miejsca – ośrodka spotkań i aktywności mieszkańców oraz przestrzeni ekspozycyjnej. Na liście prac znalazły się m.in. przebudowa i rozbudowa nieruchomości, a także zmiany na zewnątrz, jak budowa chodników i przebudowa pobliskich dróg. Centrum zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt, m.in. wyświetlacz kulisty, lunety, interaktywne eksponaty, repliki statków kosmicznych, infokioski, drukarki 3d, itd. Powstaną tam sale: wystawowa, filmowa, muzyczna i teatralna.

– Centrum będzie promować wśród młodzieży kierunki kształcenia, ważne dla rozwoju miasta i regionu oraz edukować odwiedzających z zakresu najnowszych osiągnięć nauki i techniki – zapowiada prezydent Tadeusz Krzakowski. – Placówka ma być również miejscem łączącym kulturę, naukę i edukację, miejscem spotkań ludzi o innowacyjnym i twórczym spojrzeniu na świat, także ludzi nauki i biznesu.

W magistracie zapowiadają też, że placówka będzie współpracować z uczelniami wyższymi, firmami oraz przedsiębiorcami w kraju i zagranicy.

Dodaj komentarz

*

code