Opublikowany: wt, Sty 14th, 2020

Przestępstwa na tle seksualnym. Dwie osoby w areszcie!

Fot. ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo dotyczące przestępstw o charakterze seksualnym, do których miało dojść w okolicach Chocianowa. Pokrzywdzoną jest małoletnia dziewczyna w wieku poniżej 15 roku życia. Zarzuty w tej sprawie usłyszały już dwie osoby, które najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Kolejną natomiast podejrzewa się o utrudnianie śledztwa. 

Ze względu na dobro śledztwa, a przede wszystkim dobro małoletniej pokrzywdzonej prokuratura nie ujawnia zarówno szczegółów śledztwa, jak i samego zatrzymania.

– Mogę tylko potwierdzić, że w toku prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie w sprawie przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletniej dziewczyny w wieku poniżej 15 lat policja zatrzymała dwie osoby, kobietę i mężczyznę. Każda z nich ma postawione po dwa zarzuty, w tym działanie wspólnie i w porozumieniu. Prokurator skierował wobec nich wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wnioski te zostały już uwzględnione przez sąd – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Warto zaznaczyć, że w sprawę zamieszana jest również trzecia osoba – mężczyzna, którego podejrzewa się o podżeganie matki dziewczynki do składania fałszywych zeznań. – Miało to na celu ekskulpować (uniewinniać, oczyszczać z zarzutów – przyp. red.) podejrzanych od popełnienia tego czynu. Tym sposobem utrudniano postępowanie karne. Wobec tej osoby stosowane są wolnościowe środki zapobiegawcze – dodaje prokurator.

Do przestępstw miało dochodzić w okresie od listopada ubiegłego roku do stycznia bieżącego roku w okolicach Chocianowa.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do zatrzymania przez funkcjonariuszy policji z powiatu polkowickiego doszło w poniedziałek 6 stycznia w godzinach wieczornych. Według relacji mieszkańców, osobą zatrzymaną jest jeden z twórców mediów lokalnych. Podobno w miejscu pobytu zatrzymanego odbyło się przeszukanie. Na tę chwilę prokuratura jednak nie potwierdza tych informacji.

Podziel się
Tagi
Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. chocianow pisze:

    Osa, Osa po co Ci to było…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..