Co z Przemysłową, Szpakową i Jana Pawła II?

– Nigdy nie była w tak fatalnym stanie, jak w tym roku – skarżą się mieszkający i osoby pracujące przy ulic Przemysłowej. Rzeczywiście, wjeżdżając na tę ulicę można odnieść wrażenie, że wyjechaliśmy z miasta – w jej nawierzchni jest sporo dziur. Wszystko wskazuje jednak na to, że droga doczeka się remontu.

Do naszej redakcji napisał w imieniu mieszkańców i osób pracujący przy ulicy Przemysłowej pan Grzegorz. Okolica skupia kilku dużych przedsiębiorców zatrudniających sporo ludzi. Pracujący tam chcieliby, żeby droga została wyremontowana, by mogli bezpiecznie i szybko dotrzeć do pracy. Zwrócili się w tej sprawie do lubińskiego magistratu.

– Gdy zakończymy wszystkie inwestycje drogowe związane z wyprowadzeniem ruchu tirów z miasta, w następnych latach zajmiemy się takimi ulicami jak Przemysłowa. Oprócz niej chcemy też wyremontować ulice: Szpakową oraz Jana Pawła II – zapewnia Damian Stawikowski, sekretarz Lubina. – Ulicę Jana Pawła II mieliśmy wyremontować w tym roku, ponieważ otrzymaliśmy na tę inwestycję 3 miliony złotych dofinansowania. Musieliśmy jednak z niego zrezygnować, żeby nie zakorkować miasta. W tym samym czasie będziemy przebudowywać bowiem między innymi Niepodległości i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dlatego przenosimy remont Jana Pawła II na przyszły rok – dodaje sekretarz miasta.

Natomiast z remontem ulicy Przemysłowej trzeba było poczekać, ponieważ stanowiła ona jedną z dróg dojazdowych do budowanej S3. Ciężkie samochody korzystające z tej ulicy dodatkowo przyczyniły się do jej fatalnego stanu. Ale wjeżdżały na nią również te tiry, które nie powinny.

– Gdy na drodze między Lubinem a Krzeczynem Wielkim wprowadzono ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną, podczas budowy rond w ramach S3, kierowcy tirów nie chcąc czekać, wjeżdżali na ulicę Przemysłową. Nie tylko łamali przepisy, ale także dodatkowo zniszczyli nawierzchnię tej drogi – mówi Ryszard Dąbrowski, naczelnik wydziału infrastruktury Urzędu Miejskiego w Lubinie. – W najbliższym czasie, na wiosnę, naprawimy te uszkodzenia – dodaje.

Na gruntowny remont Przemysłowej trzeba będzie jednak poczekać – jak mówi Damian Stawikowski – do przyszłego roku. W tej chwili miasto skupia się bowiem na przebudowie jednej z głównych dróg w Lubinie, obejmującej ulice: Ścinawską, Niepodległości, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Granitową. Na tę inwestycję pozyskało 25 mln zł unijnej dotacji.

Ponadto w tym roku wyremontowana zostanie droga łącząca Lubin z Krzeczynem Wielkim. To będzie główny zjazd do Lubina z budowanej właśnie S3.

Obie inwestycje – jak wspomniał sekretarz miasta – mają pomóc wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z Lubina.

Dodaj komentarz