W Przemkowie zobaczyli “Niesamowity świat owadów”

Pod takim hasłem odbył się IV powiatowy piknik naukowy zorganizowany na Edukacyjnej Ścieżce Przyrodniczej przy Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

W plenerowej imprezie uczestniczyli wychowankowie przebywający w przemkowskiej placówce na turnusie dydaktyczno-wypoczynkowym. Gośćmi były dzieci z miejscowego Publicznego Przedszkola nr 1.

– Tegoroczna edycja pikniku odbyła się pod hasłem: “Niesamowity świat owadów” – informują organizatorzy. – Jego uczestnicy poznawali owady podczas zajęć w pracowni przyrodniczej z wykorzystaniem mikroskopów oraz poprzez obserwację osobników własnoręcznie złowionych dzięki specjalistycznym pojemnikom. A poprzez udział w grze “Dzień z życia owadów” dowiedzieli się o najważniejszej roli, jaką w przyrodzie pełnią owady zapylające. Poznali też pospolite gatunki zapylaczy.

Atrakcją było to, że każdy mógł wykonać własnoręcznie kolorowe miodowe mydełko. A jeszcze większą – spotkanie z mistrzem pszczelarstwa Stanisławem Rekutem, który z pasją opowiadał o swojej ponad 40-letniej pracy z pszczołami. Pokazał sprzęt potrzebny przy pracy pszczelarza, zademonstrował budowę ula, a nawet pszczelą rodzinę w przeszklonym ulu, dzięki czemu dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda królowa pszczół.

Fot. Źródło: Powiat Polkowicki

Dodaj komentarz

*

code