Przedszkolaki posadziły żonkile

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Lubinie posadziły dziś żonkile. Wiosną wyrosną z nich piękne kwiaty, które będą cieszyły podopiecznych lubińskiego hospicjum. Ta wyjątkowa akcja w Lubinie jest już tradycją.

 Sadzenie żonkili w Lubinie jest już tradycją. Pierwsze kwiaty posadzono w 2007 roku jako symboliczne podziękowanie za utworzenie i wspieranie lubińskiego hospicjum. .

– Traktowałem, to nie tylko jako pole nadziei, nie tylko jako kwiat, który daje nadzieję w przyszłości tylko jako podziękowanie dla społeczności lubińskiej. Bo to dzięki finansowemu wsparciu lubińskiej społeczności udało się, że otworzyć hospicjum – informuje Zbigniew Warczewski, prezes Stowarzyszenia „Palium” w Lubinie.

Żonkile są sadzone na terenie całego miasta. Wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 10 w Lubinie posadziły je przed swoją placówka. Wiosną kwiaty będą cieszyły oko mieszkańców przy ulicy II Brygady Legionów.

-To nie są jedyne akcje, które organizujemy przy współudziale. Stowarzyszenia Palium w Lubinie. W tym roku w naszym przedszkolu utworzyłyśmy przedszkole koło wolontariatu. Jest to prekursorska inicjatywa na poziomie przedszkola. Panie odpowiedzialne za te inicjatywę, które brały udział również w innych wolontariackich działaniach, zachęcają rodziców, wdrażają dzieci po to żeby czynić dobro –

Przedszkolaki do zadania zasadzenia żonkili podeszły bardzo poważnie i nie straszny był im wiatr, który w dniu był wyjątkowo silny. Żonkile nie były sadzone przypadkowo. Kwiat od lat jako symbol nadziei jest kojarzony z opieką paliatywną. Przy okazji sadzenia kwiatów przedszkolaki przygotowały również niespodziankę dla prezesa Stowarzyszenia „Palium” działającego przy lubińskim hospicjum w Lubinie. Zbigniew Warczewski otrzymał niedawno tytuł honorowego obywatela Lubina. Z tej okazji przedszkolaki pogratulowały prezesowi w wyjątkowy sposób. Był wierszyk, tańce, kwiaty i szczególny upominek.

Dodaj komentarz

*

code