Opublikowany: wt, Maj 12th, 2020

Przedsiębiorcy zainteresowani Tarczą (WIDEO)

W powiecie jaworskim w ramach Tarczy Antykryzysowej dla pracodawców wydano już 13,5 mln zł pozyskanych z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Na pomoc przedsiębiorcom Powiatowy Urząd Pracy dołożył też pół miliona ze środków własnych. W ramach kwietniowego naboru wpłynęło 1600 wniosków.

Tarcza skierowana jest do mikro, średnich i dużych przedsiębiorstw. Z pomocy mogą korzystać osoby samozatrudnione, mikroprzedsiębiorcy, właściciele dużych firm jak i organizacje pozarządowe. Najchętniej beneficjenci korzystają z niskooprocentowanej pożyczki (do 5 tys. zł). Takich wniosków do jaworskiego PUP wpłynęło 1400. Wielu liczy na jej umorzenie w związku z perspektywą dalszego kryzysu wywołanego przez epidemię. Od kwietnia liczna grupa pracodawców korzysta z dofinansowań wynagrodzeń pracowników. Podstawowym warunkiem jest utrzymanie miejsc pracy. Osoby prowadzące jednoosobową działalność również skorzystali z takiej pomocy. W tym przypadku wysokość wsparcia zależna jest od spadku obrotów w stosunku do roku ubiegłego. W zależności od niego przez trzy miesiące można otrzymać od 1300 do 2300 zł dofinansowania na przetrwanie kryzysu.

– Zgodnie z harmonogramem zamknęliśmy nabór, wnioski są rozpatrywane w miarę naszych możliwości na bieżąco. W razie potrzeby i zainteresowania ze strony pracodawców będziemy czynić starania do Ministerstwa o kolejne środki finansowe i ogłosimy ponowny nabór – mówi dyrektor PUP w Jaworze, Jarosław Simon.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..