Opublikowany: pon, Mar 18th, 2019

Przeciążenie na rondzie (FOTO, WIDEO)

Poruszanie się po drogach maszyn rolniczych wiąże się z dużą odpowiedzialnością, bywa niebezpieczne i może sporo kosztować. Przekonał się o tym kierowca ciągnika, do którego podczepiony był sporych rozmiarów opryskiwacz. Urządzenie wywróciło się na rondzie przy drodze wojewódzkiej nr 323 (dawna DK3), na wysokości zjazdu z trasy ekspresowej S3 w Paszowicach.

– To był silnych podmuch wiatru – kierowca próbował tłumaczyć sytuację po przybyciu funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzili poziom płynów w zbiorniku maszyny i przedstawili sprawcy kolizji swoją wersję zdarzeń. Rolnik już nie dyskutował i z pokorą przyjął mandat kredytowany w kwocie 250 zł. Okazało się, że prędkość składu była zbyt duża, a znajdujący się w zbiorniku płyn przeciążył dodatkowo. Wywrócona maszyna nie blokowała pasa ruchu, jednak przez kilkadziesiąt minut były w tym miejscu utrudnienia na trasie z Jawora do Jeleniej Góry.

.

.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..