Przebiegnie 200 km w 24 h

500 okrążeń stadionu lekkoatletycznego zamierza pokonać w ciągu jednej doby. Tomasz Hönbrechts z Sobina, ultramaratończyk i spec od triathlonu, zamierza przebiec 200 km z dedykacją dla Gracjana Dżusa, pięcioletniego mieszkańca Polkowic. Wyczyn biegacza rozpocznie się 8 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym, podczas imprezy charytatywnej zorganizowanej dla chłopca.

Do biegu dla Gracjanka, ciągle zgłaszają się kolejni ochotnicy. Ich zadaniem będzie pokonanie dystansu min. 400 metrów. Wśród nich, znalazł się jeden, wyjątkowy śmiałek.

– Bardzo się cieszymy i jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, że jest taki duży odzew społeczny. Zgłosił się do nas także mieszkaniec gminy Polkowice, zapalony biegacz, który uwielbia długie dystanse, uprawia również triathlon. To Tomasz Hönbrechts, który zapowiedział, że na tej imprezie chce przebiec dwieście kilometrów. To nie lada wyczyn, bo to pięćset okrążeń stadionu lekkoatletycznego – mówi Bogdan Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach, organizator całodobowej imprezy dla Gracjana Dżusa.

Tomasz Hönbrechts z Sobina pracuje jako górnik strzałowy. Od siedmiu lat amatorsko zajmuje się triathlonem, a biegi na długie dystanse to jego pasja. Dwa lata temu, podczas biegu Ironmana w Malborku, pan Tomasz zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. A to tylko część jego sukcesów. Człowiek z żelaza chętnie dzieli się swoim talentem i biega także po to, by wspierać różne akcje charytatywne. Teraz, dla Gracjana, po raz pierwszy zmierzy się z tak dużym dystansem.

– Jestem w stanie w jakiś sposób pomóc, co mnie bardzo cieszy. Ogromnie się cieszę, że będę mógł wziąć udział w tym wydarzeniu, postaram się nikogo nie zawieść. Jeśli uda mi się pokonać dwieście kilometrów będę szczęśliwy przede wszystkim dlatego, że będę mógł pomóc Gracjankowi – mówi Tomasz Hönbrechts, ultramaratończyk i triathlonista.

Jeśli Panu Tomaszowi uda się osiągnąć zamierzony cel, jeden z polkowickich przedsiębiorców wpłaci na konto Gracjanka dwa tysiące złotych.

Dobowy maraton dla Gracjana Dżusa rozpocznie się 8 sierpnia o godzinie 16:00. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację chłopca. Trzymamy kciuki za udany start wszystkich biegaczy, a zwłaszcza za pana Tomasza. Jego wyczyn z pewnością przejdzie do historii!

SIL

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..