Prezydent szuka nowego szefa Galerii Sztuki

Najpewniej jeszcze w tym roku dowiemy się, kto zastąpi Zbigniewa Kraskę na stanowisku dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy. Przypomnijmy, że dotychczasowy szef placówki raz już ustąpił, ale ostatecznie konkurs został unieważniony.

Przed rokiem konkurs na stanowisko dyrektora galerii zakończył się fiaskiem. Zbigniew Kraska nawet nie ubiegał się o reelekcję, a największe uznanie spośród kandydatów na jego następcę zyskała Justyna Teodorczyk. Jednak tydzień później prezydent unieważnił procedurę, wyjaśniając, że zwyciężczyni nie spełnia jednego z wymogów – nie posiada trzyletniego stażu na stanowiskach kierowniczych w placówkach kultury. O zamieszaniu wokół konkursu pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Prezydent Tadeusz Krzakowski ogłosił właśnie kolejny konkurs. Na oferty w magistracie czekają do 16 listopada. Na liście warunków jakie musi spełnić kandydat, poza wyższym wykształceniem czy biegłą znajomością przynajmniej jednego języka obcego, nadal jest posiadanie przynajmniej trzyletniego stażu na stanowiskach kierowniczych.

Szczegółów na temat procedury udziela zastępca dyrektora wydziału oświaty, kultury i sportu Adam Sikorski (tel. 76 721 22 21, e-mail: asikorski@Legnica.eu). Jak informują urzędnicy, kandydat ma możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Galerii Sztuki w Legnicy, o ile wcześniej zgłosi taką chęć w sekretariacie Galerii (tel. 76 862 09 10, e-mail: galeria@galeria.legnica.pl).

Dodaj komentarz

*

code