Konkurs unieważniony! Dyrektor galerii zostaje?

Korki od szampana wystrzeliły zbyt wcześnie. Po tygodniu od ogłoszenia wyników konkursu na nowego dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy, prezydent unieważnił dziś całą procedurę. Potwierdziły się krążące od kilku dni pogłoski, że jego zwyciężczyni Justyna Teodorczyk nie spełnia jednak jednego z wymogów, a mianowicie nie posiada trzyletniego stażu na stanowiskach kierowniczych w placówkach kultury.

– Po zapoznaniu się z przedłożonymi ofertami, protokołem przebiegu konkursu oraz opinią radcy prawnego w zakresie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki, prezydent Legnicy 25 października bieżącego roku podjął decyzję o jego unieważnieniu – brzmi oficjalny komunikat Ratusza.

Na magistrackich korytarzach spekuluje się jednak, że dotychczasowy dyrektor galerii, który kieruje nią od 19 lat, doczeka się jednak jubileuszu, ponieważ Tadeusz Krzakowski przedłuży z nim umowę o pracę. A ta wygasa wraz z końcem roku.

65-letni Zbigniew Kraska nie ubiegał się o reelekcję. Jak mówią znawcy tematu, nawet nie próbował, ponieważ dano mu do zrozumienia, że nie ma w nim żadnych szans. W ramach „przedwyborczego odmładzania” prezydenckiego otoczenia, doświadczonemu dyrektorowi miano zasugerować zasłużoną emeryturę.

– Za rok wybory samorządowe, więc prezydent nie będzie się narażał i nie złagodzi wymagań wobec kandydatów na dyrektora galerii – uważają jego konkurenci polityczni. – Pani Teodorczyk będzie musiała przezimować w Legnickim Centrum Kultury na stanowisku wicedyrektora i kiedy spełni kryteria, a brakuje jej trochę miesięcy, być może zasiądzie w fotelu szefa – dywagują.

Więcej na temat konkursu pisaliśmy TUTAJ.

  1. Czy dobrze zrozumialem? Zabraklo jej kilku miesięcy do spełnienia wymogów i dlatego tylko anulowali? Przeciez ona tam wcześniej chyba pracowala, wiec laikiem nie jest. Żenada, jak lewackie są rządy Legnicy. Zamiast dac kogis mlodego i z pomysłem beda trzymali dyrektora, o ktorym słyszałem jedynie w kontekście jego romansów.

    1. To, że słyszał Pan o dyrektorze galerii jedynie “w kontekście jego romansów” dowodzi, że interesuje się Pan raczej pospolitymi plotkami niż sztuką. Polecam lekturę tabloidów i ekscytacje romansami celebrytów zamiast wypowiedzi w sprawach w których nie posiada Pan żadnej wiedzy merytorycznej. Dyskusji nie podejmuję bo nie widzę do niej pola. (Przy okazji polecałbym doczytanie gdzieś co oznacza termin “lewackie” i pomyśli czy nie wzmocnić swojej argumentacji przez dołożenie tym’ rządom Legnicy’ innego równie nieadekwatnego epitetu np. “pedalskie”). Z Galerią w Legnicy ściśle współpracuję od ponad 35 lat i przykro mi kiedy na temat zarządzania tą naprawdę znakomitą i zasłużoną instytucją kultury wypowiadaj się osoby które nie posiadają w dziedzinie, którą się zajmuje galeria żadnych kompetencji.

Dodaj komentarz

*

code