Opublikowany: pon, Sty 27th, 2020

Prezent dla strażaków z Michałowa

Strażacy-ochotnicy z jednostki w Michałowie, w gminie Chocianów, będą jeździli do akcji ratowniczych nowym wozem bojowym.

Specjalistyczny ford transit jest samochodem nowym dla tej jednostki, bo samo auto wcześniej służyło już Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiardowie Krajeńskim, w województwie wielkopolskim. Samochód z przyczepą kosztował 16 tys. zł i kupiony został z budżetu gminy Chocianów.

Dla druhów z OSP Michałów wóz jest tym bardziej cenny, że przez długi czas nie mieli do dyspozycji żadnego wozu bojowego.

Przy okazji uroczystego przekazania wozu Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa, podziękował mieszkańcom wsi za pomoc przy wyremontowaniu tutejszej remizy. Budynek odnowił Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie. W ramach modernizacji zamontowano tu także system monitoringu.

Warto nadmienić, że w tym roku michałowska jednostka obchodzi 70-lecie działalności.

Fot. Chocianow.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..