Premiera nowego miejskiego kalendarza

Kolejne wydania legnickich kalendarzy cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, przyciągając uwagę także kolekcjonerów spoza miasta czy regionu. Rok temu wydawnictwo opatrzone ilustracjami Jarosława Jaśnikowskiego święciło triumfy. Jak będzie w tym roku?

W ubiegłym roku do przedsięwzięcia władze Ratusza zaprosiły słynnego twórcę Jarosława Jaśnikowskiego. Jego wizje “Magicznej Legnicy” przypadły do gustu mieszkańcom, ale i krytykom, o czym świadczą ogólnopolskie wyróżnienia, m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt 2017. Tym razem w magistracie postanowili postawić na “Legnicę z nieba”. Wydawnictwo zawiera 12 niesamowitych zdjęć, wykonanych przez młodych i zdolnych ludzi, profesjonalnie zajmujących się lataniem dronami oraz filmowaniem i fotografowaniem z ich użyciem – zdradzają urzędnicy.

– Dzięki temu będziemy mogli spojrzeć na Legnicę z zupełnie innej perspektywy, która nie jest nam dostępna na co dzień. W tym kalendarzu nie ma przypadkowych zdjęć, wszystkie zostały wybrane tak, aby przedstawiały miejsca najbardziej charakterystyczne dla Legnicy, a jednocześnie ukazywały je w inny, ciekawy sposób. Każdy posiadacz tego kalendarza będzie mógł podziwiać Legnicę z lotu ptaka – zapowiada Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Do współpracy przy projekcie zaproszono ośmiu młodych twórców, związanych zresztą z Legnicą. To piloci dronów, autorzy krajowych i zagranicznych realizacji, laureaci nagród. Łączy ich to, że urodzili się i mieszkają lub pracują nad Kaczawą. Jak spisali się podczas prac nad najnowszym miejskim kalendarzem? O tym będzie można się przekonać w najbliższy czwartek, 14 grudnia, o godz. 18 w Galerii Piastów.

– Warto przyjść na premierę miejskiego kalendarza po to, by móc się nim cieszyć przez cały rok. Warto też dla niesamowitego występu wrocławskich muzyków i kompozytorów, którzy muzykę łączą z dronami – zaprasza rzecznik magistratu, tłumacząc, że na miejscu nie zabraknie muzycznych atrakcji dla pasjonatów trip hopu, nowoczesnego jazzu i muzyki poważnej z wykorzystaniem dronów.

Dodaj komentarz

*

code