Premier z wizytą w punkcie szczepień powszechnych (WIDEO)

Punkt szczepień powszechnych Legnica został dziś oficjalnie otwarty, wraz z 15 innymi w całej Polsce. Tuż przed przyjęciem pierwszych osób na miejscu pojawili się przedstawiciele rządu, w tym premier Mateusz Morawiecki.

W całej Polsce dziś uruchamianych jest 16 punktów szczepień powszechnych. Pilotażowo – po jednym w każdym województwie. Dostępność do nich ma w ogromnej mierze przyspieszyć proces wyszczepiania społeczeństwa.

To głównie od dostępności szczepionek zależy czy Polska będzie w stanie wykorzystać warunki stworzone do masowych szczepień. Premier Morawiecki zapowiedział, że w drugim kwartale roku do kraju trafi ich o ponad 4 mln więcej niż zakładano.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Wciąż nie wiadomo, ile konkretnie szczepionek przypadnie nadkaczawskiemu miastu. Według szacunków szpitala, organizacja punktu przy ul. Lotniczej pozwoli nie tylko na spełnienie nakreślonych w ubiegłym tygodniu przez wojewodę wymogów, ale nawet podwojenie minimalnej liczby chętnych przyjmowanych każdego dnia.

Legnicki punkt jest czynny od godz. 10 do 18. Jeśli zajdzie taka potrzeba – także w weekendy, zaznaczają lekarze. Jak poinformowali obecni podczas otwarcia punktu przedstawiciele rządu, do 10 maja każdy pełnoletni obywatel ma otrzymać e-skierowanie, by móc zapisać się na szczepienie. Według szacunków, do sierpnia każdy chętny zostanie zaszczepiony.

Dodaj komentarz

*

code