Opublikowany: pon, Lut 17th, 2020

Pracy poszukaj na targach

Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi zaprasza na udział w V Targach Pracy, które na początku kwietnia odbędą się w Złotoryi. Mile widziani są nie tylko potencjalni pracownicy, ale także uczniowie szkół podstawowych i średnich. Podobnie jak przed rokiem sporym udogodnieniem dla uczestników będzie tzw. “strefa dla rodziców”, w której animatorzy zaopiekują się dziećmi, aby rodzice mogli np. odbyć rozmowę kwalifikacyjną. 

Będzie to już piąta edycja spotkania pracodawców i pracowników, organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy. Podobnie jak trzy poprzednie, odbędzie się ona w Domu Spotkań i Integracji Społecznej Złotoryja-Pulsnitz przy Szkole Podstawowej nr 1 (pl. Niepodległości 7).

– Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane podjęciem lub zmianą pracy, podnoszeniem kwalifikacji, poradami ekspertów, (m.in. z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, przedsiębiorczości czy dotacji unijnych), wolontariatem, pracą za granicą, wsparciem rekrutacji czy poradami z zakresu planowania kariery. Targi kierujemy również do młodzieży, wybierającej przyszłą szkołę lub zawód. Będzie to również świetna okazja dla pracodawców do promocji swojej firmy i nawiązania kontaktów biznesowych – zachęca Anna Sarczyńska, doradca zawodowy złotoryjskiego PUP-u.

Organizatorzy szykują ponad 50 miast dla wystawców, wśród których znajdą się zarówno firmy i instytucje. Chętni wystawcy mogą się zgłaszać za pośrednictwem formularzu: http://pup.powiat-zlotoryja.pl/index.php?c=article&id=2034Udział w targach jest całkowicie bezpłatny.

Podobnie jak rok temu przygotowana zostanie także “Strefa dla Rodziców”, którzy szukają pracy i przyjdą na Targi z dziećmi. – W strefie będzie można pozostawić malucha i w tym czasie spokojnie porozmawiać z pracodawcą lub złożyć CV u przedstawicieli wybranych firm – dodaje Anna Sarczyńska. 

W Strefie mogą zostać dzieci, które ukończyły 4 lata. Młodsze dzieci mogą przebywać w obecności opiekuna. W Strefie może przebywać maksymalnie 10 dzieci. Obowiązuje w niej również limit czasu do 30 minut.

Każdy, kto chciałby podjąć lub zmienić pracę, przekwalifikować się, znaleźć zatrudnienie za granicą czy chociażby napisać prawidłowe CV, powinien przyjść w piątek 3 kwietnia do sali sportowej złotoryjskiej „Jedynki”, w godzinach od 10-12.30.

Oprócz pracodawców, swoją ofertę zaprezentują tam również przedstawiciele wielu instytucji związanych z pracą. Na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy pracownicy tej instytucji będą pomagać w m.in. napisaniu podstawowych dokumentów, takich jak list motywacyjny, czy CV.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest portal Regionfan.pl. Relacja z ubiegłorocznej edycji Targów Pracy dostępna jest TUTAJ.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..