Poznają psi język

Kolorowa ciężarówka promująca akcję edukacyjną „My nie gryziemy” odwiedziła po raz drugi dzieci z gminy Lubin. Tym razem uczniowie ze szkoły w Siedlcach mogli dowiedzieć się, jak radzić sobie z zagrożeniem ze strony czworonogów oraz jak się nimi opiekować.

Fundacja Ewy Naworol od sześciu lat zajmuje się profilaktyką przeciw pogryzieniom i edukacją najmłodszych.

– W tym tygodniu odwiedzamy dzieci z gminy Lubin. To jest nasz drugi przyjazd tutaj. Mamy zróżnicowany program. W ciekawy sposób chcemy poprawnych zachowań nauczyć dzieci od przedszkolaków, aż po ośmioklasistów. W tym roku do zajęć wprowadziliśmy nawet wirtualną rzeczywistość, która pomaga w nauce „pozycji żółwia” – wyjaśnia Anna Rytwińska – koordynator akcji Ewy Naworol.

Podczas prelekcji dzieci ze szkół podstawowych poznają zachowania zwierząt. Bezpieczna pozycja jest bardzo ważna podczas ataku psa.

– Świadomość najmłodszych jest bardzo duża. Zajęcia z policjantami czy strażnikami miejskimi przynoszą efekty. My staramy się dotrzeć do mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy są w grupie największego ryzyka pogryzienia. Kilka dni przed naszą wizytą w szkole w Szklarach Górnych jedno z dzieci nie zareagowało odpowiednio i zostało pogryzione przez psa. O podobnych przypadkach niestety nadal słyszymy – dodaje Rytwińska.

Fundacja prowadzi zajęcia w szkołach podstawowych w Szklarach Górnych, Siedlcach i w Krzeczynie Wielkim.

Dodaj komentarz