Opublikowany: sob, Sty 11th, 2020

Pożar w samo południe. Ewakuowani mieszkańcy bloku (FOTO, WIDEO)

W południe wybuchł pożar w jednym z mieszkań na osiedlu Przyrzecze, przy ul. Jasnej, w Jaworze. Jak mówią świadkowie, z płonącego na parterze mieszkania jeden mężczyzna wyskoczył przez okno, pozostali lokatorzy zostali ewakuowani. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z jaworskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej i Ochotniczej Straży Pożarnej Jawor. Szybko skierowali strumienie wody przez okno i drzwi do mieszkania. Wkrótce dołączyły do nich zastępy z OSP Paszowice, Mściwojów, Marcinowice i Męcinka. W drodze była też drabina z podnośnikiem, którą zawrócono jednak do macierzystej jednostki w Legnicy. Do jaworskich strażaków dołączyły .

 – Lokatorzy mogą mówić o wielkim szczęściu ze względu na porę wybuchu pożaru. Zdarzenie zostało szybko zauważone, zgłoszone i mogliśmy szybko przystąpić do akcji gaśniczej – powiedział nam na miejscu dowódca zmiany, Krzysztof Napierała z JRG PSP Jawor.

Ewakuowano 18 osób, w tym jedną na wózku inwalidzkim. Lokatorzy wrócili już do swoich mieszkań.

Na miejscu był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. By, ustalić okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze szukają mężczyzny, który uciekł przez okno – ustalono już jego personalia, prawdopodobnie to właściciel mieszkania. Mogło dojść do zaprószenia ognia, ale śledczy na chwilę obecną nie wykluczają podpalenia.

fot. Daniel Śmiłowski


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..