Opublikowany: śr, Cze 3rd, 2020

Pożar w restauracji

Trzy zastępy straży pożarnej brał udziały w akcji gaszenia pożaru do jakiego doszło w jednej z głogowskich restauracji. Potrzebna była ewakuacja dwadzieściorga osób.

Do wybuchu pożaru w kuchni jednej z głogowskich restauracji doszło w środę przed południem. Na miejscu pojawiła się straż, policja i pogotowie ratunkowe.

– Dostaliśmy zgłoszenie o pożarze w restauracji przy rondzie Konstytucji 3 maja w Głogowie. Na miejsce skierowane zostały 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu potwierdzono, że doszło do pożaru w kuchni tej restauracji. Na szczęście przed przyjazdem służb wszystkie osoby zdołały opuścić miejsce zagrożenia – mówi Tomasz Michalski, oficer prasowy głogowskiej straży.

Właściciele lokalu próbowali ugasić miejsce pożaru na własną rękę, ale niestety nieskutecznie. Źródłem pożaru była frytura.

– Działania strażaków polegały na ugaszeniu, zabezpieczeniu miejsca i wentylacji pomieszczeń do momenty wyniesienia tacy z fryturą. Temperatura jest tak wysoka, że trzeba ją wynieść na zewnątrz, aby nie stwarzała zagrożenia – tłumaczy Michalski.

Ewakuacji poddano pięcioro pracowników restauracji. Z racji, że lokal przylega do budynku miejskiego ośrodka kultury, ewakuowano także piętnaścioro pracowników tej instytucji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..