Powstanie pierwsze w mieście rondo (WIDEO)

Mamy dobre wieści dla mieszkańców Jawora i nie tylko: na skrzyżowaniu ulic Kuzienniczej i Słowackiego powstanie rondo. – Pierwsze w Jaworze – podkreślił dziś starosta Stanisław Laskowski podczas plenerowej konferencji prasowej.

Inwestycja ma kosztować około miliona złotych. Powstanie ronda na ruchliwym skrzyżowaniu zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i pieszych.

– Powiat jaworski o przebudowę ulicy Kuzienniczej zabiegał już od dwóch lat. Podpisaliśmy porozumienie z Zarządem Województwa Dolnośląskiego na budowę ronda. Niedługo wybierzemy wykonawcę, a od początku roku ruszymy z budową – zapowiada starosta.

Oprócz bezpiecznego ronda będą przejścia dla pieszych i ścieżka rowerowa, która połączy ulicę Słowackiego z częścią miasta położoną za cmentarzem komunalnym.

Zadowolenia nie kryli obecni na konferencji radni miejscy. – Gdy robiliśmy rozeznanie wśród mieszkańców i zbieraliśmy propozycje budżetowe, często słyszeliśmy o konieczności budowy ronda przy ul. Kuzienniczej, aby ułatwić wyjazd z miasta w kierunku Legnicy – mówi radny Jacek Wieczorek. – Mogą się cieszyć mieszkańcy Jawora, ale nie tylko, bo jest to miejsce, gdzie przecinają się szlaki na osi północ-południe – dodaje radny Krzysztof Kowalczyk.

Zakończenie budowy ronda planowane jest na 1 listopada 2018 r.

Materiał filmowy:

Dodaj komentarz