Powstanie patriotyczny mural

jawor-3-majaJaworzanie szykują się do obchodów narodowego święta Konstytucji 3 Maja. Ich organizatorem jest burmistrz Emilian Bera.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczną się o godz. 12.15 od mszy świętej w intencji ojczyzny. Władze miasta zapraszają na to szczególne nabożeństwo do kościoła pw. Matki Boskiej Różańcowej przy Alei Jana Pawła II. Godzinę później, o 13.15 w tej samej świątyni, wystąpi Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Następnie odczytany zostanie okolicznościowy referat pt. „Rzecz o Konstytucji 3 Maja” w wykonaniu Zuzanny Madurskiej z bolkowskiego gimnazjum. Ponadto zaśpiewa Chór Albertówka, który nakłoni zebranych do wspólnego wykonania pieśni patriotycznych.

Z kolei w piątek, 5 maja, w OW Jawornik odbędzie się akcja pod hasłem „Ze sztuką patriotycznie”. Zaprasza na nią Muzeum Regionalne. Od południa do godz. 15 malowany będzie tu mural patriotyczny. Odbędą się także warsztaty plastyczne pt. „Orzeł – godło Polski”. Ponadto na godz. 18 zaplanowany jest wernisaż wystawy pt. „Symbolizm w malarstwie. Małgorzata Korenkiewicz” na jaworskim Rynku.

Dodaj komentarz