W powiecie polkowickim są gotowi do zimy

W Polkowickim Zarządzie Dróg Powiatowych w Przemkowie opracowany został plan zimowego utrzymania dróg i standardy odśnieżania.

– W naszym powiecie utrzymanie dróg prowadzone jest w systemie mieszanym, to oznacza, że część prac wykonujemy sami poprzez nasze służby, a część zadań zlecamy wyłonionym wykonawcom – mówi Adam Mielniczuk, dyrektor PZDP w Przemkowie. – Wykonywane zadania mają charakter profilaktyczny, jak na przykład, bierna osłona dróg przed zawiewaniem, przygotowanie materiałów do eliminowania śliskości nawierzchni, a także działania zapobiegające jak usuwanie śniegu czy niwelowanie śliskości.

Bez względu na podejmowane działania, zawsze – a szczególnie zimą – kierowcy powinni zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących na drogach.

Szczegóły dotyczące zimowego utrzymania dróg w powiecie polkowickim można znaleźć m.in. pod adresem: https://pzdp.bip.gov.pl/zud-zimowe-utrzymanie-drog/.

Podajemy też nr telefonu do zarządcy: Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych – biuro – 76 8319 474, w godz. od 7 do 15. Pod tym samym numerem dyżurny PZDP będzie przyjmować zgłoszenia w godz. od 15 do 22 oraz od godz. 4 do 7 – alarmowo.

Źródło: Powiat Polkowicki

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..