Potrącił 82-latkę i uciekł. Policja prosi o pomoc

Funkcjonariusze legnickiej policji szukają sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, 28 listopada, przy ul. Warmińskiej. Każdy, kto ma wiedzę na temat kierowcy lub okoliczności zdarzenia może pomóc policji i prokuraturze w śledztwie.

Do potrącenia doszło wczoraj ok. godz. 6:35. Co dotychczas ustalili funkcjonariusze?

– Kierujący nieznanym pojazdem, jadąc ulicą Warmińską w kierunku ulicy Sudeckiej, nie ustąpił pierwszeństwa 82-letniej kobiecie, która kończyła już przechodzenie przez jezdnię i potrącił ją. Następnie sprawca tego zdarzenia oddalił się z miejsca nie udzielając kobiecie pierwszej pomocy. W wyniku tego zdarzenia, 82-letnia piesza doznała ciężkich obrażeń ciała – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z miejscowej komendy.

Jak dodają stróże prawa zaangażowani w dochodzenie, auto sprawcy może mieć wgniecenia i zarysowania z prawej strony. – Prosimy o zwrócenie uwagi na pojazdy, które posiadają takie uszkodzenia. Każda informacja będzie dla nas cenna – apeluje mł. asp. Ekiert.

Świadkowie zdarzenia, ale także osoby, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku i tożsamości sprawcy, są proszone o przekazywanie swojej wiedzy telefonicznie lub osobiście, kontaktując się z asp. szt. Andrzejem Łabińskim. Na informacje funkcjonariusze czekają w komendzie przy ul. Asnyka 3-5 oraz pod numerem tel. 76 876 16 12, 76 876 15 30 lub 997. Wiedzę, która pomoże odszukać kierowcę można przekazać anonimowo.

Dodaj komentarz

*

code