Poszukiwany zatrzymany. Miał przy sobie narkotyki

Jaworscy funkcjonariusze Referatu Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali w nocy mężczyznę poszukiwanego w celu osadzenia w zakładzie karnym. Zatrzymany miał przy sobie narkotyki, a także kierował autem pomimo cofniętych uprawnień oraz sześciu aktywnych zakazów sądowych.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu o godz. 23:30 na jednej ze stacji paliw w powiecie jaworskim. Mundurowi zauważyli osobowego Forda, którym kierował poszukiwany w celu osadzenia w zakładzie karnym 38-letni jaworzanin. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna zachowywał się wulgarnie i agresywnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Aby uniknąć zatrzymania, nie tylko używał przemocy wobec policjantów – wyszarpując się i wyrywając, ale także wielokrotnie znieważył mundurowych – informuje Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Jaworskiej KPP.
Podczas zatrzymania okazało się, że poszukiwany miał ukryte w saszetce narkotyki. Policjanci znaleźli w niej woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu, pięć żółtych tabletek oraz plastikowe pudełko, a w nim skrystalizowaną substancję. W trakcie przeszukania samochodu, na tylnej kanapie policjanci ujawnili też woreczek strunowy oraz opakowanie z folii aluminiowej wypełnione białymi kryształkami. Zatrzymanemu towarzyszyła właścicielka pojazdu, 41-letnia kobieta. Oboje trafili do jaworskiej komendy.  Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że mężczyzna posiadał przy sobie 10 porcji marihuany, extasy i metamfetaminę. Natomiast pasażerka miała w swoim aucie blisko 20 porcji metamfetaminy. Dodatkowo okazało się, że na zatrzymanym mężczyźnie ciążyły wyroki i powinien odbywać karę więzienia, jak również posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami oraz sześć aktywnych zakazów sądowych. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną za wcześniejsze przewinienia karę. Dodatkowo 38-latek usłyszał zarzuty: posiadania narkotyków, znieważenia i używania wobec funkcjonariuszy przemocy oraz prowadzenia pojazdu pomimo zakazów i cofniętych uprawnień. Jego 41-letnia znajoma usłyszała zarzut posiadania środków psychotropowych.
fot. KPP Jawor

Dodaj komentarz

*

code