Poszukiwany sam przyszedł na policję

Dyżurny jaworskiej policji nie wierzył własnym oczom, gdy na ekranie monitora przeczytał informację na temat mężczyzny, który sam stawił się na komendę. Okazało się bowiem, że 35-letni mieszkaniec Oleśnicy był osobą poszukiwaną na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Najbliższe 30 dni spędzi za kratkami.

Wieczorem w budynku jaworskiej komendy pojawił się mężczyzna, który chciał, aby odwieźć go do domu lub najbliższej noclegowni. Takie zachowanie wzbudziło czujność funkcjonariuszy pełniących służbę na stanowisku kierowania.

– Po uzyskaniu danych osobowych i adresu sprawdzili je w policyjnych systemach. Wynik sprawdzenia był małym zaskoczeniem, gdyż nie codziennie w jednostce pojawiają się z własnej inicjatywy osoby, które są poszukiwane na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego – mówi komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Zdziwienia zaistniałą sytuacją nie krył również sam 35-letni oleśniczanin. Teraz przez najbliższe 30 dni jego domem będzie więzienna cela.

Dodaj komentarz