Posłanka dołączyła do klubu PO-Koalicja Obywatelska

Posłanka Elżbieta Stępień dołączyła do nowego klubu poselskiego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Wraz z nią szeregi Nowoczesnej opuściło jeszcze sześcioro innych polityków, m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa, Piotr Kobyliński, Kornelia Wróblewska, Krzysztof Truskolaski, Michał Jaros i Elżbieta Stępień – co ich łączy? Wszyscy, wespół z byłym już członkiem Nowoczesnej, Piotrem Misiło, postanowili zasilić szeregi nowego klubu Platofrma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Czym posłanka tłumaczy tę decyzję?

– Po tym co stało się we Wrocławiu nie miałam już żadnych wątpliwości. Tak, potwierdzam, od dzisiaj jestem członkiem klubu poselskiego Platforma Obywatelska -Koalicja Obywatelska – komentuje na swoim profilu FB.

O czym mowa? Michał Jaros był oficjalnym kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia. Jak wyjaśnia Stępień, zrezygnował z kandydowania w myśl umowy między Platformą Obywatelską i Nowoczesną. W zamian miał zostać wiceprezydentem.

– Prezydent Wrocławia ogłosił nazwisko swojego zastępcy. Został nim Adam Zawada, który nawet nie jest członkiem Nowoczesnej – tłumaczy swoje rozczarowanie Elżbieta Stępień. I deklaruje: – Byłam, jestem i będę w Koalicji Obywatelskiej. Uważam, że tak jak na wszystkich szczeblach samorządu, tak samo w parlamencie powinien powstać wspólny klub Koalicji Obywatelskiej. Polityczna odpowiedzialność wymaga od nas współpracy i pogłębiania Koalicji Obywatelskiej. Każdy, kto chce być w Koalicji Obywatelskiej, musi być w jej klubie parlamentarnym – podkreśla na swoim profilu FB.

Dodaj komentarz

*

code