Pościg za pijanym kierowcą

Kierowca pędził przez miasto z prędkością 130 kilometrów na godzinę. Uciekał przed policją. Podczas zatrzymania okazało się, że był pijany.

Głogowscy policjanci podczas patrolu chcieli zatrzymać do kontroli szybko jadącego kierowcę samochodu Peugeot. Ten jednak nie reagował na polecenie policjantów gwałtownie przyspieszając i próbując uciec.

– Kierowca nie stosował się do przepisów drogowych. Stwarzał niebezpieczeństwo dla innych kierujących. Ignorował goniący go patrol policji na sygnałach świetlnych i dźwiękowych – relacjonuje Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

Mężczyzna uciekał ulicami miasta z prędkością ponad 130 kilometrów na godzinę.

– W pewnym momencie, podczas pościgu, zjechał z drogi publicznej i wałem przeciwpowodziowym uciekał do miejscowości Stare Serby.  Został zatrzymany w swoim domu. Był nietrzeźwy – dodaje Łukasz Szuwikowski.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Odrębną karą będą grzywny za wielokrotne złamanie przepisów ruchu drogowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz