Opublikowany: wt, Lip 9th, 2019

Ponad pół tysiąca studentów przybyło do Legnicy

W Legnicy rozpoczął się wakacyjny obóz studentów – stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do połowy lipca nad Kaczawą gościć będzie 550 stypendystów . 

Oprócz fundacji, organizatorami legnickiego obozu są: diecezja legnicka, Urząd Miasta i województwo dolnośląskie.

– Legnica słynie z otwartości, gościnności i przyjaźni – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Sprawimy, że nasi goście poznają i pokochają nasze miasto.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 roku.

W ciągu dziewiętnastu lat działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Około 2000 stypendystów, niemalże z każdego zakątka Polski, tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.

Legnicki obóz stypendystów Fundacji ma bardzo bogaty program, m.in.: zwiedzanie legnickich zabytków, kościołów i sanktuariów, udział w mszach i spotkaniach formacyjnych, w III Forum Stypendystów Studentów, w koncertach, wyjazdy do Legnickiego Pola, Karpacza, Krzeszowa, także spotkania z legnickimi rodzinami.

Na mocy uchwały rady miejskiej uczestnicy obozu korzystają z bezpłatnych przejazdów autobusami MPK na terenie miasta.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..