Opublikowany: pon, Wrz 30th, 2019

Ponad 3 promile za kółkiem

W ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali na terenie powiatu legnickiego sześciu kierowców, którzy postanowili ruszyć w drogę mimo że wcześniej pili alkohol lub zażywali narkotyki. 20-letni rekordzista miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Po drogach wciąż jeździ wielu kierowców, którzy lekceważą policyjne apele i wiedzę o konsekwencjach za jazdę pod wpływem alkoholu czy nielegalnych używek. Funkcjonariusze ubolewają, że ich ostrzeżenia wciąż nie trafiają do wielu użytkowników dróg, czego dowodem są interwencje z ostatnich dni.

– W miniony weekend legniccy policjanci zatrzymali 6 nieodpowiedzialnych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek, który kierował samochodem osobowym marki Seat. Mężczyzna miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Został zatrzymany do kontroli drogowej w Legnicy na ulicy św. Wojciecha – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Stróże prawa przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi dwuletnia odsiadka i nawet 15-letni zakaz prowadzenia. Zatrzymani muszą się również liczyć z obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na kwotę min. 5 tys. zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..