Polkowiczanie mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów

Tytuł Drużynowego Mistrza Polski zdobyli zawodnicy klubu Podnoszenia Ciężarów „Górnik” Polkowice. Zwycięstwo osiągnęli przy okazji jubileuszu 50-lecia klubu.

Dla polkowiczan Drużynowe Mistrzostwo Polski w podnoszeniu ciężarów to wydarzenie bez precedensu. Do tej pory ciężarowcy sięgali już kilkukrotnie po srebrne oraz i brązowe medale. Ze złotego medalu i znakomitego występu swoich podopiecznych zadowolenia nie krył trener Krzysztof Michalski.

– Ten złoty medal od lat śnił mi się po nocach. Zawsze gdzieś w zasięgu ręki, ale kończyło się na drugim czy trzecim miejscu. Szczerze mówiąc w tym roku organizacyjnie bardziej koncentrowałem się na pięćdziesięcioleciu. I podczas przygotowań tak mi zaświtało w głowie, żeby jednocześnie z jubileuszem zrobić ten finał w Polkowicach. Mamy drużynowe złoto i jestem bardzo szczęśliwy – uważa szczęśliwy Krzysztof Michalski.

Wyróżnienia i upominki jubileuszowe wręczał także burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

– Jubileusz pięćdziesięciolecia klubu podnoszenia ciężarów to dzień wyjątkowy. To pół wieku ogromnej tradycji, sztafeta zawodników, terenów, działaczy i kibiców, która zbudowała siłę polkowickich ciężarów i jeden z najlepszych klubów w Polsce. Ogromny szacunek za te wszystkie lata i ogromne gratulacje za ten sukces, który tylko potwierdza siłę znaczenie polkowickich ciężarów. Ta dyscyplina nadal dynamicznie się rozwija dzięki pracy terenów i zawodników oraz wsparciu finansowemu polkowickiego samorządu – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Najbardziej zasłużeni weterani polkowickiego dźwigania otrzymali także medale i wyróżnienia.

Dodaj komentarz

*

code