Polkowicki Dzień Drzewa już w piątek

Ponad 140 budek lęgowych dla ptaków czeka już w pomieszczeniach polkowickiego urzędu gminy, a wiele z nich można będzie zbić samodzielnie podczas Dnia Drzewa, który organizowany jest w piątek, 20 września, w Rynku.

W budkach zamieszkają sikorki, jerzyki, pustułki i kowaliki, a także nietoperze.

– Te wszystkie zwierzęta są niezwykle pożyteczne. Sikorki pomagają zwalczać szkodniki roślin, pustułki żywią się m. in. drobnymi gryzoniami a nietoperz zjada nawet dwa tysiące komarów na dobę – przypomina Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich w UG Polkowice.

Od ubiegłego roku akcja zbijania i wieszania budek lęgowych jest stałym punktem Dnia Drzewa. Wtedy udało się przygotować ponad sto budek lęgowych. Zostały rozwieszone na drzewach i blokach.

– W tym roku znowu przygotowaliśmy około stu gotowych budek i ponad 40 do zbijania – dodaje dyrektor Kalus-Chiżyńska. – Mam nadzieję, że akcja będzie się cieszyła co najmniej takim samym powodzeniem, jak rok temu. Serdecznie zachęcam rodziców i dzieci do wspólnej zabawy, która pomaga w tworzeniu naszego środowiska bardziej przyjaznym.

Przypomnijmy, że Polkowicki Dzień Drzewa, akcja proekologiczna i edukacyjna, odbędzie się 20 września w Rynku. W programie są też m. in.: badania kwasowości powierza i gleby oraz sadzenie drzew w parku na osiedlu Sienkiewicza i w Tarnówku. Szczegóły na plakacie.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..