Polkowicka skarbówka przyjmuje już petentów

Jedni luzują obostrzenia, a inni wciąż starają się ograniczać kontakt z petentami. Polkowicka skarbówka otwiera się na podatników, a starostwo wciąż preferuje obsługę na odległość.

Od tego tygodnia w każdą środę i piątek można osobiście załatwiać wszystkie pilne sprawy podatkowe. Polkowicka skarbówka idzie śladem innych w całym kraju. – Zachęcamy do odwiedzania urzędu tylko w wyjątkowych sytuacjach. Nadal znajdujemy się w sytuacji, o jakiej wszyscy wiemy – mówi nam naczelnik Urzędu Skarbowego w Polkowicach, Wojciech Krajewski. – Jeżeli jednak ma pilną potrzebę, to zapraszamy. Nie są to kontakty na wezwania, tylko z inicjatywy klientów – dodaje naczelnik.

Przed wizytą w urzędzie warto pamiętać, że wciąż obowiązują zasady bezpieczeństwa. – Należy nosić maseczki, zdezynfekować ręce przy wejściu i zachowywać odpowiednie odległości między klientami – tłumaczy Krajewski. Urzędnicy skarbowi czekają na mieszkańców w sali obsługi. W niej przebywać może jednocześnie maksymalnie do trzech osób.

Na przeciwnym biegunie znajduje się polkowickie starostwo powiatowe, którego urzędnicy wciąż unikają osobistego kontaktu z petentami.

– Niestety, statystyka pokazuje, że wciąż nie jesteśmy w strefie spadkowej, jeśli chodzi o liczbę zachorowań w kraju. Dlatego musimy nadal zachowywać ostrożność – tłumaczy starosta powiatu polkowickiego, Kamil Ciupak.

Polkowicki starosta przyznaje jednak, że trwają rozmowy nad tym, jak w bezpieczny sposób przywrócić możliwość osobistego załatwiania spraw urzędowych.

– Wczoraj odbył się konwent powiatów Dolnego Śląska, na którym dyskutowaliśmy o szerszym otwarciu urzędów. Pracujemy nad tym na szczeblu wojewódzkim z innymi starostami. Jednocześnie po konwencie odbył się zespół kierowniczym w naszym starostwie, gdzie rozmawialiśmy o tym, jak zorganizować pracę urzędu, aby była ona jak najbardziej bezpieczna – przyznaje Ciupak.

Na razie mieszkańcy powiatu wnioski i pisma mogą zostawiać w specjalnie przygotowanej skrzynce podawczej, a wszelkie sprawy można załatwiać między innymi drogą elektroniczną.

Dodaj komentarz

*

code