POLKOWICE. Zarzuty dla burmistrza Chocianowa

IMG_3068Wydłuża się liczba osób podejrzanych w sprawie korupcji w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Polkowicach. Wśród tych osób jest również burmistrz Chocianowa Roman K.

Roman K. nakłonił inspektora Romana P. do zaniechania swoich czynności dwukrotnie: raz w związku z samowolą budowlaną przedsiębiorcy z Chocianowa, drugi raz w związku z samowolą jakiej dopuścił się Paweł M., który poprosił go o pomoc w załatwieniu sprawy- informuje Liliana Łukasiewicz z legnickiej Prokuratury Okręgowej.

Roman K. został przesłuchany, ale nie przyznał się do winy. Zarzut nakłonienia Romana P. do niedopełnienia swoich obowiązków wspólnie i w porozumieniu z Romanem K. usłyszał także komornik z Lubina – Paweł M.

Roman K. i Paweł M. dopuszczając się zarzuconego im czynu działali jako osoby prywatne, a nie funkcjonariusze publiczni- dodaje Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Przypomnijmy, sprawę ujawniono kilka miesięcy temu, wówczas zarzuty postawiono Romanowi P., który przyjął łapówkę. Mężczyzna był urzędnikiem nadzoru budowlanego. Im dłużej trwało śledztwo, tym na światło dzienne wychodziły oszustwa kolejnych osób zamieszanych w sprawę.

Zarzuty wręczenia łapówek usłyszał Romuald P. z Chocianowa oraz Dariusz 0.- przedsiębiorca z Chocianowa. Pośredniczenie w ich wręczaniu udowodniono również Izabeli M. prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie projektowania w budownictwie. Zarzut namawiania inspektora do zaniechania czynności służbowych usłyszał też Paweł M.

Niewykluczone, że zarzuty usłyszą kolejne osoby.

 SZAT

 

Dodaj komentarz