POLKOWICE. Zamiast dzienniczka ucznia, karta płatnicza

karta bankomatowaUczniowie polkowickiego Zespołu Szkół zostaną wyposażeni w karty płatnicze, które będą zarazem identyfikatorem szkolnym jak i będą mogły służyć także na przykład jako bilet komunikacji miejskiej.

W ramach programu „Bezpieczna, nowoczesna szkoła w powiecie polkowickim” specjalnymi wielofunkcyjnymi kartami bankowymi zostaną wyposażeni nie tylko uczniowie ale i nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Karty będą służyć do monitorowania wychodzenia i wchodzenia osób uprawnionych, a także jako identyfikatory szkolne, a dodatkowo będzie można je zasilać przelewem bankowym i dokonywać płatności. Istnieje także możliwość zintegrowania kart z dziennikiem elektronicznym lub innym systemem ewidencji uczniów, a także np. z biletem komunikacji miejskiej.

– Bardzo ważnym aspektem jest zintegrowanie karty szkolnej z dziennikiem elektronicznym, bowiem każde wejście i wyjście osoby z „kartą szkolną” zostanie w nim odnotowane. Dzięki temu nauczyciele i rodzice będą mogli sprawdzić czy dany uczeń znajduje się w szkole – mówi Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik prasowy powiatu polkowickiego.

Cały projekt finansowany jest przez Bank Zachodni WBK S.A, który wyposaża placówki w montaż systemu, instalację oprogramowania, szkolenia, zamówienia kart i personalizację kart z wizerunkiem szkoły.

Inauguracja programu odbędzie się 9 kwietnia w Zespole Szkół w Polkowicach.

DRM/FOT. POWIAT POLKOWICKI  

Dodaj komentarz