POLKOWICE. Zadecydowały cztery głosy (WIDEO)

PdMP

Trzeci Bloch dostał się do Rady Miejskiej w Polkowicach podczas trwającej kadencji. Tym razem mandat w miejsce zmarłego niedawno Andrzeja Blocha, zdobyła Ewelina Bloch. O zwycięstwie kandydatki Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic zadecydowały cztery głosy.

Wybory uzupełniające po raz trzeci dotyczyły mieszkańców ulic Miedzianej i Górników 14-26. Po raz trzeci też wyborcy zdecydowali się na nazwisko Bloch. Przypomnijmy, w wyborach samorządowych 2014 mandat ten wywalczył Arkadiusz Bloch, jednak musiał się go zrzec, gdy został wiceburmistrzem Polkowic. Pierwsze wybory uzupełniające w marcu 2015 roku wygrał Andrzej Bloch, ojciec wiceburmistrza. W maju tego roku Andrzej Bloch zmarł i tym samym polkowicka rada znów funkcjonowała w niepełnym składzie. W niedzielę 7 sierpnia odbyły się drugie wybory uzupełniające do rady miejskiej. Znów z tego samego okręgu.

– Trzeba było przyjść zagłosować, to nasz obowiązek obywatelski – mówili mieszkańcy Polkowic, którzy wybrali się do lokalu wyborczego. 

Tym razem mieszkańcy wybierali pomiędzy Eweliną Bloch, żoną wiceburmistrza Polkowic, a Piotrem Ożógiem, zgłoszonym przez Komitet Wyborczy Wyborców Piotr Ożóg. Lokal wyborczy otwarty był od 7 do 21. Według nieoficjalnych wyników zagłosowały 232 osoby. 115 mieszkańców oddało swój głos na Ewelinę Bloch, 111 poparło Piotra Ożóga, 6 głosów było nieważnych.

– Cieszę się z zaufania, którym zostałam obdarzona przez mieszkańców – mówi Ewelina Bloch, wybrana do Rady Miejskiej w Polkowicach. 

 Zobacz także: 

Dodaj komentarz