POLKOWICE. „Wysypisko” XXI wieku (wideo)

pszok 1Członkowie Zgromadzenia Związku Gmin Zagłębia Miedziowego po raz pierwszy mogli zobaczyć Centralny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Polkowicach. – To wysypisko na miarę  XXI wieku – zachwycał się wójt Grębocic, Roman Jabłoński. Większość samorządowców po raz pierwszy zobaczyła w rzeczywistości to, co dotychczas widzieli wyłącznie na papierze.

 – Kiedy rozpoczynaliśmy pracę nad ideą, kiedy oglądaliśmy to na zdjęciach, wydawało się to jeszcze do końca niezrozumiałe. Teraz, gdy możemy to zobaczyć, nie mam już żadnych wątpliwości, że była to słuszna decyzja – mówi Roman Jabłoński.

– Ja sobie w ogóle dotychczas tego nie wyobrażałem, ale byłem rzeczywiście ciekaw, jak taki obiekt może rzeczywiście nowocześnie wyglądać. I powiem szczerze, że robi wrażenie – mówi Krzysztof Leszczyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie.

Obiekt kosztował  w sumie 7 mln zł. 4 mln zł na budowę PSZOK-a przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, resztę ZGZM wydał z własnego budżetu. Przez trzy pierwsze miesiące obiektem będzie zarządzać Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach. Od lipca zadanie przejmie firma wybrana w przetargu.

Więcej w materiale wideo:

  1. no fajnie. szkoda tylko, że za te 7 milionów został wybudowany wielki obiekt który w naszych realiach nie jest w ogóle potrzebny. W poznaniu postawiono PSZOK za 4. do tego racjonalnym rozwiązaniem było postawienie małego punktu w każdej gminie należącej do ZGZM, aby wszyscy mieli łatwy dostęp. a tak nadal będą walać się śmieci po lasach. przecież nikt nie będzie z oponą jechał 20+ km. do tego zgodnie z art. 3 ust.2 pkt. 6 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – Gminy zapewniają czystośći porządek na swoim terenie i tworzą warunki niezbędne do ich utrzymania, a w szczególności: tworzą punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy, w tym wskazują miejsca, w których mogą być prowadzone zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego z gospodarstw domowych; Zaraz ktoś powie, że jest łatwy dostep bo godziny otwarcia są odpowiednie czy inna bzdura. ale łatwy dostęp to bliskość od miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz