POLKOWICE. Wystawy i koncerty w Dniu Niepodległości

niepodleglosc_PLANSZAGłówne obchody Dnia Niepodległości, 11 listopada, rozpoczną się o  godz. 12 w polkowickim Rynku podniesieniem flagi państwowej. Uroczystości potrwają do wieczora.

W Rynku można będzie obejrzeć wystawę pojazdów wojskowych, straży pożarnej, policji oraz grup rekonstrukcyjnych. O godz. 12.30 zaplanowana jest w starostwie uroczysta sesja rad miejskiej i powiatowej. O godz. 15 odprawiona zostanie msza święta za Ojczyznę, w kościele pod wezwaniem św. Barbary w rynku, którą celebrować będzie ks. kardynał senior Henryk Gulbinowicz. Wystąpią również chóry Cantabile z Gimnazjum nr 1 i Górniczy ZG Lubin.

–  To święto ma kształtować tożsamość narodową polskiego społeczeństwa – mówi starosta polkowicki Marek Tramś. – Dzień Niepodległości nie jest tylko okazją do wyniosłych przemówień i przepełnionych patosem słów. Jest to prosta, ale co ważne – prawdziwa lekcja patriotyzmu. Nie bójmy się okazywać naszej polskości na co dzień. Nie wstydźmy się wywieszać flagi podczas świąt narodowych, także w naszych  domach – apeluje. – Nie ma w tym nic nieszczerego. Poszanowanie dla symboli to jak prosty i czytelny sygnał, że identyfikujemy się ze stwierdzeniem, iż być Polakiem to wielkie wyróżnienie dla każdego z nas. Wspólnie
będziemy świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. I koniecznie zabierzcie ze sobą całe rodziny. Atrakcji będzie wiele, a warto by najmłodsze pokolenie uczyło się historii i patriotyzmu także dzięki takim wydarzeniom – dodaje.

Obchody zakończy koncert operetkowy Grażyny Brodzińskiej w auli Zespołu Szkół, której towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Tomasza Chmiela (godz. 19).

Do 23 listopada w Rynku, w parku oraz w Ośrodku Kultury przy ul. Skalników można obejrzeć wystawy związane z tematyką niepodległościową.

UR

Dodaj komentarz