Opublikowany: śr, Lip 30th, 2014

POLKOWICE. W Michałowie znów zapłonie Watra

watraBanner 1Łemkowie z całej Europy po raz 34. przyjadą do niewielkiej, podchocianowskiej miejscowości w powiecie polkowickim. Na polanie w Michałowie w najbliższy piątek, chwilę po godzinie 19 zapłonie Watra na Obczyźnie.

Przy watrze zasiadały kiedyś pokolenia Łemków, którzy zostali wygnani z rodzinnych stron. Watra to nic innego jak ognisko. W dzisiejszych czasach, kiedy Łemkowie nie muszą się już ukrywać przed komunistyczną władzą, watra na obczyźnie nabrała nowego znaczenia. Jest to po prostu duża impreza, na której spotykają się przedstawiciele tej mniejszości etnicznej.

W piątek 1 sierpnia, na  dwa dni, do powiatu polkowickiego zjadą się goście z wielu zakątków Europy  Polski, Słowacji, Ukrainy, Chorwacji i innych krajów.  Dzięki Stowarzyszeniu  Łemków,  Watra w Michałowie jest jedną z największych międzynarodowych i  artystycznych imprez kulturalnych w regionie.

DRM/ FOT. POWIAT POLKOWICKI

watra plakat

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..