POLKOWICE. Trzeci szczyt lokalnego biznesu

3Rozmowy o udoskonalaniu współpracy, utrzymanie dialogu, wymiana doświadczeń i zachęty dla nowych przedsiębiorców to tylko niektóre zagadnienia trzeciego Spotkania Biznesowego w Polkowicach. Wzięli w nim udział przedstawiciele ponad trzydziestu firm zlokalizowanych między innymi na obszarze polkowickiej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, spółek powiązanych kapitałowo z KGHM oraz lokalnego small biznesu.  

– Na terenie Polkowic działalność gospodarczą prowadzi ponad 1350 podmiotów. Każdy z nich jest dla nas ważny. Dodatkowo firmy zlokalizowane na obszarze polkowickiej podstrefy LSSE są dumą Polkowic. Mamy nadzieję, że dynamika rozwoju tych podmiotów, ma ścisły związek z klimatem dla biznesu w Polkowicach, nad którego stworzeniem pracujemy od lat – powiedział burmistrz Wiesław Wabik.

2Jednym z tematów podczas tej edycji Spotkania Biznesowego były nowe tereny inwestycyjne w polkowickiej Strefie.

– Na obszarze 120 ha z powodzeniem prowadzi działalność gospodarczą wiele uznanych firm, a obecnie do zagospodarowania w obszarze LSSE jest ponad 30 ha gruntów, ponadto czekamy na zgodę przyłączenia do niej kolejnych terenów przy drodze krajowej nr 3 – mówił Adam Grabowiecki prezes LSSE.

Podczas spotkania zaprezentowały się między innymi firmy działające w polkowickiej podstrefie.

DRM/FOT. UG POLKOWICE

Dodaj komentarz