POLKOWICE. „Śmieciowe” opłaty po nowemu

ZGZM1Już nie mieszkańcy, a spółdzielnie mieszkaniowe, będą rozliczać się za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zmieniła się ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zgodnie z nowelizacją obowiązki właściciela nieruchomości w budynkach wielorodzinnych będą pełnić spółdzielnie mieszkaniowe. Tym samym od 1 marca opłata za śmieci ponownie zostanie doliczona do czynszu.

Spółdzielnie mieszkaniowe, będą musiały składać deklarację za wszystkie lokale mieszkalne (m.in. spółdzielczo-własnościowe, własnościowe, lokatorskie). Spółdzielnie będą zbierać pieniądze od wszystkich mieszkańców i dalej łączną kwotę przekazywać do Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.

Mieszkańcy, którzy do tej pory rozliczali się z opłaty za odpady indywidualnie, mają obowiązek złożyć tzw. deklarację „zerową”. Formularz deklaracji w formie elektronicznej znajduje się w zakładce „deklaracje” na stronie internetowej ZGZM.

Nowe zasady obowiązują od 1 marca, co oznacza, że opłatę śmieciową za marzec 2015 r. należy wpłacać na rachunek spółdzielni, natomiast opłatę za luty 2015 r. oraz opłaty zaległe należy wpłacać jak dotychczas, czyli na indywidualny rachunek do Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.

DRM/ źródło:zgzm

Dodaj komentarz